FIE Marge Saar | Registreerimine telefonil: 53416176 | Asukoht: Kungla 15, Valga


Massaaž


Olen sündinud ja kasvanud Valgas.


1995 lõpetasin Valga Gümnaasiumi ja läksin kohe tööle. Minu põhitöökohad on kõik seotud klienditeenindusega -
OÜ LEJO, AS TRAHM, AS Hansapank, AS Kalev Chocolate Factory.


2007 asusin õppima Tartu Ülikooli Pärnu Kolledžisse majandusteadust, kuid õigepea sain aru, et minu eriala peab siiski olema seotud inimestega.


2009 läksin õppima Tartusse Iluravi Rahvusvahelisse Erakooli (IREK) maniküür - pediküüri, boonusena sain juurde kuidas teha depilatsiooni.

2009-2010 töötasin põhitöökoha kõrvalt A-Karuse ilusalongis.

2010 kevadel jäin beebiga koju.

2011 sügisel tundsin, et tahan jälle õppima minna ja seekord otsustasin massaaži kasuks.

2012 asusingi õppima M.I Massaažikooli, mille lõpetasin kutseeksamiga ja vastan massöör I kutsestandardile. Praktikal olin Valga Haigla taastusravi osakonnas, kust sain kaasa väga palju häid kogemusi ja teadmisi.

2012 sügisel võtsin vastu otsuse, et tahan teha oma tervisetuba, kus saaksin pakkuda nii inimeste ihule kui hingele midagi.

2013 aprill olengi jõudnud niikaugele, et avasin Valgas, Kungla 15 oma ilu- ja tervisetoa.

FIE MARGE SUUN ILU- JA TERVISETUBA
MANIKÜÜR

Käsi on nimetatud inimese visiitkaardiks. Nad võivad rääkida inimese ametist, aga ka tervisest ja selle hoolimisest. Kuid meil igaühel on olnud elus perioode, kus küüned muutuvad hapraks, murduvad, lõhenevad.


Küüned kipuvad rohkem lagunema sügis-talveperioodil ja kevadel, mil päikest pole ammu olnud ja vitamiinivarud on ära kasutatud.


Küüned vajavad põhiliselt A-, B-, C- ja D vitamiine:

A vitamiin (retinool) tugevdab ja soodustab kasvu. Leidub maksas, kalamaksaõlis, munades, porgandis, rohelistes ja kollastes puu- ja juurviljades.

B vitamiin mõjutab küünte kasvu, struktuuri ja elastsust. Vajalikud naha- ja küüntehaiguste ennetamisel ning vastuvõitlemisel. Leidub teraviljades, munades, pähklites, kalas, tailihas, rohelistes köögiviljades ja kartulis.

B2 vitamiini puudus põhjustab häireid küünte normaalarengus.

C vitamiin mõjutab kapillaarset vereringet sõrmedes ja on vajalik raua imendumisel. Leidub värsketes köögiviljades ja tsitrusviljades.

D vitamiin aitab kaasa Ca imendumisel, aeglustab naha vananemist ja pigmendilaikude tekkimist. Leidub maksas, kalamaksaõlis, piimatoodetes, munakollases.


Lisaks vitamiinidele on kätele ja küüntele vajalikud ka mineraalained:

Kaltsium (Ca) annab küünele tugevuse. Leidub piimas, piimatoodetes, kalas, kuivatatud puuviljades. 800-1000mg päevas.

Jood (I) soodustab küünte kasvu. Leidub mereveekalades, spinatis. 0,1-0,15 mg päevas.

Räni (Si) mõjutab küünte koostist. Leidub kapsas, sibulas, küüslaugus, kurgis.

Raud (Fe) kaitseb aneemia eest ja omab olulist osa kudede hapnikuvarustuses. Leidub rosinates, maksas, munakollases, kuivatatud aprikoosides. 9-10mg päevas meestel, 10-16mg päevas naistel ja 20-25mg rasedatel.

Väävel (S) tähtis küünte koostises, infektsioonivastane. Leidub kapsas, sibulas, kurgis.

Tsink (Zn) kaitseb küünt valgetpilisuse eest (leukonüühia). Leidub juurviljades, köögiviljades. 7-15mg päevas.


Kuid kõigi nende põhjuste juures ärgem unustagem, et küünte tugevusel on seos ka päriliku eelsoodumusega.


Klassikaline maniküür on kõige populaarsem maniküüri liik meie maal. Veeprotseduuride kasutamine selle maniküüri puhul võimaldab seda nimetada märjaks.

 

Esimese asjana, enne leotamist, antakse küüntele soovitud vorm küüneviili abil.

Protseduuri ei tohi mingil juhul läbi viia märgade küüntega – see võib viia nende kihistumisele.


Leotamine viiakse läbi spetsiaalses lahuses, mis peab pehmendama kutikulu, valmistades teda ette kõrvaldamiseks ja avaldama rahustavat mõju käenahale tervikuna.


Kõige lihtsam, kuid väga kasulik küünte jaoks variant – meresoola lahus. Komponendid võivad olla veel rohkem huvitavamad ja eksootilisemad. Pärast leotamist vannikeses, pehmenenud kutikuli eraldatakse ja eemaldatakse maniküür tangite abil. Viimaks kantakse kutikulile toitev õli, mis kergelt masseerivate liigustustega kantakse ümber küüne.


Protseduur on lihtne ja viiakse läbi piisavalt kiiresti. Klassikaline maniküüri populaarsuse säilimine on seletatav sellega, et see on ainuke võimalik meetod, kui käed on hooletusse jäetud.

Tagasi